Vývoj

Heureka Group přechází na public cloud a hledá posily

Martin Peták

Vývoj

Před několika týdny padlo v Heureka Group důležité rozhodnutí - všechny nové služby v rámci #OnePlatform budou hostované v cloudu. Je to pro nás velké téma, proto s vámi chceme dlouhodobě a hned od začátku sdílet naši cestu a zkušenosti. 

Heureka Group a jejích současných 9 srovnávačů napříč 9 zeměmi operují ze čtyř různých datacenter. V rámci #OnePlatform budeme tyto srovnávače sjednocovat, proto nebude dávat smysl rozdělovat věci podle toho, ve které zemi se nachází. Nově chceme budovat sdílenou platformu v cloudu, nad kterou mohou operovat i mezinárodní týmy.

Společný píseček

My v infrastruktuře jsme se rozhodli být v této iniciativě pionýry. Není lehké vytvořit infrastrukturu v cloudu tak, aby vyhovovala vývojářům napříč celým regionem. Místo toho, aby každý infrastrukturní tým pracoval na své lokální části, spojili jsme síly a pro #OnePlatform ji stavíme spolu.

Česká část regionu je nejdál z pohledu přechodu na mikroslužby - máme bohaté zkušenosti s technologiemi jako je například Kubernetes, který pro jejich správu používáme. Začali jsme tedy s navrhováním fungování infrastruktury v cloudu, jednotlivých prostředí a dalších částí, které s tím jsou nerozlučně spjaté. Všechny myšlenky a nápady od začátku sdílíme s ostatními, předáváme si know-how a dělíme si jednotlivé úkoly mezi sebou. Cílem je, aby se na jednotlivých úkolech podílely mezinárodní skupiny, a tím se zbavily mindsetu “našich písečků”.

Cloud vás potřebuje 

Pokud to tak doteď nevyznělo, tak je to spoustu práce. Nebojíte-li se nových výzev, pojďte do toho s námi. Hledáme posilu na pozici Infrastructure engineer. Seznamte se s naším týmem a pracujte na velkém mezinárodním projektu.

P.S. Také se těšte na meetup na toto téma, který chystáme na konec srpna. Více informací vám brzy nasdílíme. 

Heureka Group přechází na public cloud

Autor článku

Martin v Heurece pracuje jako Infrastructure Engineer. Rád propojuje systémy a podporuje vývojáře v jejich práci. Ve volném čase se věnuje například zchytřování své domácnosti.

Podobné články

Ikony bez kompromisů

Ikony bez kompromisů

I přes svou malou velikost představují ikony na webu zajímavý problém. Jeden přístup střídá další –…

Vánoční resuscitace serverů

Vánoční resuscitace serverů

O sysadminech v Heurece se dá říci leccos, nedostatek paranoie to ale není. Máme zdvojené téměř…

Potkejme se na WebExpu!

Potkejme se na WebExpu!

Letošní ročník konference WebExpo 2018, točící se kolem webových technologií, obohatíme i naším…

Zaber si svou židli!

<Nejsme asociálové/>

<Témata/>

Zajímá tě naše práce, technologie, tým nebo cokoliv jiného?
Napiš šéfovi vývoje Lukášovi Putnovi.

lukas.putna@heureka.cz