První místo v soutěži WebTop100 v kategorii SEO

Stovky hodin práce a tisíce zkrocených subdomén. Máme radost, že tenhle velký úklid sklidil ocenění i u odborníků. 19. 11. 2020 proběhlo vyhlášení výsledků prestižní soutěže WebTop100. Zúčastnili jsme se v kategorii “SEO” a vyhráli.

Oficiální výsledky WebTop100 2020

Vyhlášení WebTop100 2020

Oficiální výsledky WebTop100 2020

Cesta k vítězství byla strastiplná

Na rozsáhlých změnách subdomén jsme pracovali od první poloviny roku 2018. Až v roce 2020 se alespoň část podařilo dotáhnout do publikovatelné podoby.

Veškerou práci jsme zveřejnili prostřednictvím live stream webináře na Twitchi s názvem Kyberchaos a subdomény.

Detailní verzi našich postupů jsme po realizaci webináře publikovali ve dvou článcích s názvem Satan, SEO, subdomény. První článek nese podtitul Chaos přichází plíživě a je v něm popsaný výchozí stav subdomén na Heurece a popis problémů. Druhý článek s podtitulem Protinádorová SEOterapie obsahuje detailní informace a postupy, které vedly k úspěšnému odbourání první tisícovky nevhodných subdomén.

Samotnou prací jsme jsme strávili mnoho stovek hodin. Příprava webináře a článků trvala další desítky. Vítězství ve WebTop100 je pro nás důkazem, že děláme svoji práci dobře a je to velmi příjemná odměna.

Cesta k lepšímu SEO pro nás tímto rozhodně nekončí. Čeká nás hromada další zatraceně náročných úkolů. V roce 2021 plánujeme vydat další články z výše uvedené série. A chceme rozhodně dál sdílet zajímavé poznatky s českou SEO komunitou.

Poděkování

Rádi bychom poděkovali odborné porotě WebTop100 2020, že jako vítěze vybrali zrovna Heureku a ocenili naši práci se subdoménami.

Další poděkování letí k vedení firmy, které k problému přistoupilo s otevřenou hlavou, dalo nám důvěru a umožnilo nám provést poměrně drastické a riskantní změny.

A především pak velké poděkování patří produkťákům a hlavně vývojářům, kteří odvedli špičkovou práci a bez kterých by se nám celou operaci nikdy nepodařilo realizovat.

Děkujeme!

Zdeněk a Luděk

SEO tým Heureky

<hr>

Nejsme asociálové

Twitter

Na Twitteru můžeš sledovat, na čem děláme


GitHub

Na GitHubu můžeš sledovat, jak to děláme
Follow us on GitHub

Instagram

A na Instagramu, že se u toho i skvěle bavíme
Follow us on Instagram

YouTube

Na život se musí chytře ;)
Follow us on YouTube
<hr>