SEO

Jak moc nás v Heurece (ne)trápí subdomény a jak bojujeme s kyberchaosem? Pozvánka na první SEO livestream

Zdeněk Nešpor

SEO

První webinář a livestream Heureky o SEO proběhl 4. 6. 2020 od 10:15 na Twitchi. Podělili jsme se s vámi o obsah a informace z naší aktuální case study, které měly zaznít na zrušené Google Webmaster Conference v Brně.

Výstupy a doplňující materiály

Článek Satan, SEO a Subdomény - VOL I. - Chaos přichází plíživě popisuje a výrazným způsobem doplňuje první část webináře, kterou vedl Luděk Pulicar. Text pokládá teoretické a faktické základy pro celou sérii dalších článků o subdoménách.

Článek Satan, SEO a Subdomény - VOL II. - Protinádorová SEOterapie detailně popisuje kompletní přesun tzv. parametrických subdomén z pohledu strategického, technického, analytického i projektového. Zásadním způsobem doplňuje a rozšiřuje webinářovou část Luďka Pulicara i Zdeňka Nešpora.

Nástroj URL Regexator je jednoduchá webová utilita, která vám pomůže s efektivní tvorbou regulárních výrazů z URL datasetů. Výstup lze použít například pro tvorbu specifických custom segmentů v Google Analytics.

 

Výherci soutěží o powerbanky

1. Tipovací soutěž na Twitchi vyhrála Šárka Jakubcová s nickem sarka_tyczka díky odpovědi 89.000 subdomén, což bylo ze všech tipů nejblíže správné odpovědi. Šárka je freelancerka a specialistka, která založila unikátní dívčí SEO skupinu Kaseopea.

2. Znalostní soutěž na Twitchi vyhrála Martina Habartová s nickem anhelli1987, která správně a nejrychleji odpověděla, že na obrázku se nachází Mandelbrotova množina. Martina je fanynka Pythonu a webmasteryně v globální antivirové společnosti Avast.

U této soutěže vyvstaly drobné zmatky. Správnou odpověď poslalo ve velmi rychlém sledu hned několik lidí. Twitch všem zobrazoval, že jejich odpověď je první, nicméně v admin pohledu jsme jasně viděli, že první opravdu byla anhelli1987. Náš respekt však patří všem, kteří správnou odpověď znali!


3. Výherce poslední soutěže o nejlepší dotaz na Sli.do dle naší volby se stal Ján Januška, který nás neúprosně bombardoval otázkami na access logy. Janko je specialista a zakladatel SEO nástroje Spotibo.

I tady to bylo hodně těsné. Téma access logů považujeme za důležité, k otázkám jsme vrátili i po ukončení streamu a diskutovali o nich. Proto jsme to nakonec vybrali jako vítězné téma. Za super otázky, které nás hodně bavily, však musíme poděkovat i uživatelům Tomáš a Martin!

Pohled do zákulisí streamu

  • Ve dvou lidech jsme dohromady obsluhovali 4 zařízení a 5 monitorů.
  • Kvůli pochybné Wi-fi jsme během přípravy streamu ztratili hromadu času a provařili přes 7 GB mobilních dat.
  • Streamu se zúčastnilo rovných 100 lidí.
  • Počet hodin strávených přípravami raději vědět nechceme. :D
  • Užili jsme si to maximálně a určitě uděláme další podobnou akci.


Info o proběhlém streamu

Archiv informací publikovaných před streamem.

Co na vás čeká?

Případovka z naší reálné Heureka praxe. Jsme mezi webmastery známí tím, že máme Heureku postavenou na mnoha subdoménách. Masivní využívání subdomén už přerostlo rozumnou hranici, a proto jsme museli začít dělat drastické změny. Ukážeme vám, jaká je nekompromisní realita roku 2020 a pravda o subdoménách Heureky. Pěkně otevřeně bez bullshitu. Těšit se můžete na spoustu informací, praktických postupů a našich interních nástrojů.

Základní info o webináři “Subdomény a Kyberchaos”

První webinářová část bude trvat cca 40 minut. Dalších 20 minut máme vyhrazených pro AMA (Ask Me Anything) session, pro navazující diskuzi a vaše dotazy.

Budeme vysílat pouze live. Trvale dostupný záznam ze streamu dělat nebudeme.


Proč livestream?

Případovka měla původně anglický název “Subdomains & Cyberchaos” a měli jsme s ní vystoupit na Google Webmaster Conference začátkem března v Brně. Na přednášení se špičkovými googlery z celého světa a skvělými profíky z ČR jsme byli extrémně natěšení. Asi tušíte jak to bylo dál. Jeden lahodný netopýr za syrova, globální pandemie, karanténa a bylo po srandě. Po dvou měsících příprav nás to opravdu hodně mrzelo a rozhodli jsme se, že uděláme webinář. Tím spíše, že se jedná o poměrně čerstvou případovku, kterou ještě máme v hlavě. Pomalu se v těchto dnech vracíme z home office zpět do prostor kanceláří Heureky a můžeme udělat akci podle našich představ.

Těšíme se na vás!

Zdeněk N. a Luděk P.


Autor článku

Zdeněk přišel do Heureky v roce 2018 jako externí SEO specialista na pár hodin týdně. Nakonec tu zaktovil skoro na full-time. Věnuje se pokročilému technickému SEO a analýzám dat. Baví ho psát články, učit se Python a vyvíjet jednoduché nástroje, které pomáhají automatizovat rutinní úkony.

Podobné články

Příběhy webmasterů: Ruský spam, subdomain hijack, nástroje hromadného ničení a SEO pro Jekyll

Příběhy webmasterů: Ruský spam, subdomain hijack, nástroje hromadného ničení a SEO pro Jekyll

Běžná revize webu se občas může docela nepříjemně protáhnout. Zvlášť když zjistíte, že vám ruský…

Satan, SEO a Subdomény – VOL I. – Chaos přichází plíživě

Satan, SEO a Subdomény – VOL I. – Chaos přichází plíživě

Využití subdomén jako základního strukturálního elementu není žádná velká novinka. Heureka díky…

Satan, SEO a Subdomény – VOL II. – Protinádorová SEOterapie

Satan, SEO a Subdomény – VOL II. – Protinádorová SEOterapie

Některé z našich subdomén fungují dobře. O těch tu však řeč nebude. Tento článek je totiž zaměřený…

Zaber si svou židli!

<Nejsme asociálové/>

<Témata/>

Zajímá tě naše práce, technologie, tým nebo cokoliv jiného?
Napiš šéfovi vývoje Lukášovi Putnovi.

lukas.putna@heureka.cz