Dlouhodobě jsme se potýkali s nejasnostmi architektonické vize vývoje. Proto jsme před rokem začali dělat věci jinak. Zkusili jsme Heureku rozdělit na několik produktových oblastí, abychom získali fokus na rozvíjení produktů, které nám dávají smysl.

Změna se nám osvědčila. Dalším krokem bylo podobně zefektivnit naši architektonickou radu, na které se pravidelně scházíme a debatujeme technické problémy, které nás aktuálně trápí.

Inspirováni Spotify modelem a jeho guildami jsme se pustili do implementace technických skupin. V našem podání se jedná o skupiny zástupců z různých týmů, které mají za úkol rozvíjet specifickou technickou oblast v Heurece a zároveň vzdělávat sebe v této oblasti.

Sešli jsme se mimo naše kanceláře a pustili se do toho. Během startovního workshopu jsme vytvořili pět skupin: Frontend, Operations, QA, Security a Data.

Například od Frontend skupiny si slibujeme ještě rychlejší a hezčí UX, od Operations příjemný deploy a monitoring aplikací pro nás všechny.

Další kvartál budou probíhat technická discovery z jednotlivých oblastí a očekáváme, že v tom následujícím budeme implementovat konkrétní zajímavá zlepšení.

Na výsledky práce našich skupin se moc těšíme a jistě vás o nich budeme v budoucnu informovat.


Autor článku

Ostatním kolegům pomáhá hlavně s designem architektury a sítí, ve volném čase rád potrápí své mozkové závity hraním her a četbou. Své zručné prsty krom klávesnice využívá na truhlářskou výrobu či hraním na basu.

Podobné články

10 důvodů proč bejt vývojářem

10 důvodů proč bejt vývojářem

Každej sem tam prožijeme nějakou tu osobnostní krizičku. Sami sebe se ptáme: Co to dělám? A proč…

Kancelářský drážní rozhlas z buildserveru

Kancelářský drážní rozhlas z buildserveru

V libereckém kanclu máme build server pro naše mobilní aplikace (iOS a Android), který má na…

Generace Z: Nová naděje

Generace Z: Nová naděje

Lidé jsou různí. Spousta z nás už se pomalu dostává do toho věku, kdy začíná vyslovovat myšlenky o…

Zaber si svou židli!

<Nejsme asociálové/>

<Témata/>

Zajímá tě naše práce, technologie, tým nebo cokoliv jiného?
Napiš šéfovi vývoje Lukášovi Putnovi.

lukas.putna@heureka.cz