Homepage hackathon

Sotva na Ještědu roztál poslední sníh, vyrazili jsme s vývojem pracovat mimo naši komfortní zónu. Zaklapli jsme notebooky, sbalili pár věcí a nasedli do aut směr chalupa vzdálená jen několik kilometrů od Mácháče. Z kanceláře rovnou do divočiny!

Promyšlený plán a přípravy

Celá akce měla promyšlený plán. Deset vývojářů, dva scrum masteři, dva produkťáci a jeden SEO analytik vytvoří za dva dny zbrusu novou domovskou stránku Heureky, která bude responzivní a plně funkční. Byla to pořádná výzva!

Po příjezdu jsme rozpálili gril s pravou polskou hovězí argentinou, popili pár piv a pustili se do plánování. Z předem připraveného návrhu, který prošel cestou product discovery, bylo potřeba vysekat samostatně funkční celky a ze všech vývojářů jsme museli postavit tři až čtyři funkční a efektivní týmy. Povedlo se!

relax před chalupou

Začínáme makat!

Následující den jsme zasedli k počítačům, rozběhali základní skeleton a začaly se dít věci. Tým jedna pracoval na hlavičce, odděloval vyhledávací pole do nového karuselu, tým dva ladil backend a frontend pro výpis kategorií a tým tři se pustil do jednotlivých bloků stránky. Postupně se to formovalo a byla to jízda!

Další ráno jsme začali prezentací výsledků z předchozího dne, synchronizovali jsme se v tom, co je potřeba dodělat a šli jsme na věc.

makáme o sto šest

Jakou jsme zvolili technologii?

Homepage je naše vizitka a je nutné, aby se načítala rychle. Rozhodli jsme se jít cestou generování statických stránek, k čemuž jsme použili generátor Hugo. Celá stránka je responzivní a Selenium testy hlídají, že homepage obsahuje to, co má. Vyleštěný CI proces se pak stará o deploy do našeho kubernetes clusteru.

A výsledek?

Pracovali jsme spolu, pracovali jsme odděleně. Pracovali jsme v kuchyni, v obýváku, venku na lavici. Pracovali jsme ve dne, v noci. Pracovali jsme o sto šest pro jednu jedinou věc. Pracovali jsme pro novou homepage!

prezentujeme výsledky

Povedlo se! Novou homepage jsme po krátkém AB testu nasadili na mobilní Heureku! Nyní budeme ladit poslední detaily a brzy ji vypustíme i na desktop.

Akce tohoto typu vnáší do našich týmů energii, rozbíjí kancelářský stereotyp a stmelují lidi. Máme je rádi.

Výsledek naší práce můžete vidět na m.heureka.cz.

nová homepage nová mobilní homepage

<hr>

Nejsme asociálové

Twitter

Na Twitteru můžeš sledovat, na čem děláme


GitHub

Na GitHubu můžeš sledovat, jak to děláme
Follow us on GitHub

Instagram

A na Instagramu, že se u toho i skvěle bavíme
Follow us on Instagram

YouTube

Na život se musí chytře ;)
Follow us on YouTube
<hr>