Produkt

EMPOWERED: Product Leadership Workshop

Ondřej Walter

Produkt

Nedávno jsem se zúčastnil čtyřdenního workshopu Empowered od Sillicon Valley Product Group, který je určený pro produktové leadery. Tedy typicky pro někoho, kdo se stará o tým či týmy product ownerů a pomáhá jim v jejich dalším rozvoji. Sdílím svou krátkou recenzi pro ty, kteří se zabýváte produktovým managementem. 

Workshop se věnuje do hloubky tématům jako tvorba vize, strategie nebo topologie týmů. Navíc navazuje na knihu Inspired, která je jakousi biblí pro produkťáka. I když už máte roky zkušeností, stejně doporučuju do knihy občas zabrousit a osvěžit si některé best practices.

Ačkoliv se workshop běžně koná v New Yorku nebo Londýně, s ohledem na současnou situaci tentokrát proběhl online. A místo jednoho celého dne byl rozdělen do čtyř večerních session. Ty byly od 18:00 do zhruba 20:30 našeho času.

Musím přiznat, že na konci týdne už byla únava znát. Marty Cagan, hlavní přednášející, předával svoje dlouholeté zkušenosti a my se v průběhu mohli ptát. Celkově byl poměr diskuze a Martyho vyprávění cca 50 na 50 %, což bylo největším přínosem, kvůli kterému bych se workshopu zúčastnil znovu. Především bylo zajímavé vidět, že navzdory širokému rozptylu účastníků - od startupů z UK až po obří korporace z Jižní Ameriky, nás všechny zajímaly stejné dotazy.

Poslední den byl věnovaný konkrétní case study, ve kterém byl důkladně rozepsaný příklad nastavování OKR (včetně tipů na sdílená OKR), který může sloužit jako velmi pěkná inspirace.

Odnáším si několik zajímavých myšlenek: 

Nebudu se pouštět do podrobného popisu jednotlivých oblastí. Pokud vás zajímají oblasti jako je product leadership, coaching, staffing, product vision, team topology, product strategy nebo team objectives, přečtěte si knihu Empowered a nevynechejte workshop. 

"Leadership is about recognizing that there's greatness in everyone, and your job is to create an environment where that greatness can emerge.” 


"Trust is a function of two things: competence and character. Competence includes your capabilities, your skills, and your track record. Character includes your integrity, your motive and your intent with people. Both are vital."


"People are the heart and soul of any company. And trust can enable those people, working together effectively, to create and achieve far more than they ever imagined individually. This is the magic of successful companies.” 


"A leader should articulate what needs to be done and why, and then let the team decide how to do it the best way.” 


“A good strategy doesn’t just draw on existing strength; it creates strength through the coherence of its design. Most organizations of any size don’t do this. Rather, they pursue multiple objectives that are unconnected with one another or, worse, that conflict with one another.”

Autor článku

Produkťák Ondra je v Heurece 4,5 roku. Má na starosti techničtější stránku fungování Heureky. Aktuálně se jako Product tribe lead stará o sjednocení produktových katalogů v rámci Heureka Group. Ve volném čase rád cvičí, a pečuje o svoji půlroční dceru.

Podobné články

Nové Dárky na Heurece: Jak jsme nedělali to, co uživatelé chtějí, a díky tomu zdvojnásobili tržby

Nové Dárky na Heurece: Jak jsme nedělali to, co uživatelé chtějí, a díky tomu zdvojnásobili tržby

Na začátku roku 2019 jsme si řekli, že chceme pro nadcházející Vánoce zlepšit dárkového rádce na…

Discovery & mobile first, aneb jak připravujeme novou responzivní Heureku

Discovery & mobile first, aneb jak připravujeme novou responzivní Heureku

Produktový tým Heureky je složen z odborníků ve svém oboru a redesign neděláme formou „pojďme to…

Nejvyhledávanější výrazy roku 2020 na Heurece CZ a SK

Nejvyhledávanější výrazy roku 2020 na Heurece CZ a SK

Zajímalo by vás, jak se na Heurece vyhledávalo v roce 2020? Připravila jsem krátkou infografiku,…

Zaber si svou židli!

<Nejsme asociálové/>

<Témata/>

Zajímá tě naše práce, technologie, tým nebo cokoliv jiného?
Napiš šéfovi vývoje Lukášovi Putnovi.

lukas.putna@heureka.cz