Inspirovali jsme se u Spotify?

Dlouhodobě jsme se potýkali s nejasnostmi architektonické vize vývoje. Proto jsme před rokem začali dělat věci jinak. Zkusili jsme Heureku rozdělit na několik produktových oblastí, abychom získali fokus na rozvíjení produktů, které nám dávají smysl.

Produktové oblasti Heureky

Změna se nám osvědčila. Dalším krokem bylo podobně zefektivnit naši architektonickou radu, na které se pravidelně scházíme a debatujeme technické problémy, které nás aktuálně trápí.

Inspirováni Spotify modelem a jeho guildami jsme se pustili do implementace technických skupin. V našem podání se jedná o skupiny zástupců z různých týmů, které mají za úkol rozvíjet specifickou technickou oblast v Heurece a zároveň vzdělávat sebe v této oblasti.

Sešli jsme se mimo naše kanceláře a pustili se do toho. Během startovního workshopu jsme vytvořili pět skupin: Frontend, Operations, QA, Security a Data.

Například od Frontend skupiny si slibujeme ještě rychlejší a hezčí UX, od Operations příjemný deploy a monitoring aplikací pro nás všechny.

Další kvartál budou probíhat technická discovery z jednotlivých oblastí a očekáváme, že v tom následujícím budeme implementovat konkrétní zajímavá zlepšení.

Na výsledky práce našich skupin se moc těšíme a jistě vás o nich budeme v budoucnu informovat.

Práce v plném proudu Prezentace výsledku jedné ze skupin Prezentace výsledku jedné ze skupin

<hr>

Nejsme asociálové

Twitter

Na Twitteru můžes sledovat, na čem děláme


GitHub

Na GitHubu můžes sledovat, jak to děláme
Follow us on GitHub

Instagram

A na Instagramu, že se u toho i skvěle bavíme
Follow us on Instagram

YouTube

Na život se musí chytře ;)
Follow us on YouTube
<hr>